Naujienos

2017-06-13
Kviečiame į Jonines 
Kviečiame į Jonines. Šiemet jos organizuojamos naujoje viešojoje erdvėje - Marvelės upelio slėnyje.
2017-06-11
Svirbė: vasaros sezonas prasidėjo 
Svirbės vasaros pradžia neleidžia atsikvėpti: birželio 10 d. ansamblis koncertavo Prienų raj. Ašmintos kaime, o jau birželio 11 d. - dalyvavo VDU Kauno botanikos sode vykusiame festivalyje "Atataria lamzdžiai". Ir tai dar ne sezono pabaiga: birželio 16-18 d.d. dalyvaus Lietuvos kaimų bendruomenių sąskrydyje Karklėje, o Joninių naktį koncertuos Marvos upelio slėnyje. Tai bent vasaros pradžia!
2017-06-02
VDU Kauno botanikos sode atidaroma unikali Baltijos šalyse apynių mokslinė kolekcija 
2017 m. birželio 6 d., antradienį, 10 val. Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo Vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijų sektoriuje (Vilties g. 6, Kaunas) mokslininkai bei verslo atstovai ypatingą dėmesį skirs apyniams. Nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje bus aptariami apynių moksliniai tyrimai ir apyninkystės verslo problemos, analizuojami inovatyvūs jų sprendimai Lietuvoje. Renginyje bus atidaroma unikali Baltijos šalyse paprastojo apynio (Humulus lupulus L.) mokslinė kolekcija.
2017-05-31
Kaunas dalinasi bendruomeniškumu 
Aleksoto bendruomenės centras 2017 m. balandžio 10 d. kreipėsi į Kauno m. savivaldybę dėl patalpų (1 kambario buvusiose Aleksoto policijos nuovados patalpose Veiverių g.132) suteikimo panaudos pagrindais bendruomeninei veiklai vykdyti. Atsakymas: neigiamas. To ir reikėjo tikėtis - juk Kaunas "dalinasi" bendruomeniškumu.
2017-05-26
Kaimynų dienos Aleksote 
Tarptautinė kaimynų diena - paskutinis gegužės ketvirtadienis - buvo švenčiama ne tik Laisvės alėjoje, bet ir Aleksote. Kaip niekad gausiai kaimynai rinkosi į Mauručių, Žiedų, Pavasario gatvių kaimynų šventes, šiandien šventę pratęs Barkūnų ir Šeštokų gatvių kaimynai. Džiugu, kai kaimynai gražiai ir linksmai bendrauja, norėtųsi, kad toks nuoširdus bendravimas juos lydėtų ne tik švenčių metu, bet ir visada.
2017-05-25
Aleksoto seniūnaičiai 
2017 m. gegužės mėnesį vyko Kauno seniūnaičių rinkimai. Aleksoto seniūnaičiais trejų metų laikotarpiui tapo:
Aleksoto seniūnaitija - Rita Jonaitienė
Birutės seniūnaitija - Jūratė Petrikaitė
Fredos seniūnaitija - Tomas Makarevičius
Kazliškių seniūnaitija - Valdas Urba
Marvelės seniūnaitija - Saulius Jakutavičius
2017-05-23
Susitikimas Aleksoto seniūnijos salėje 
Gegužės 22 dieną Aleksoto seniūnijos salėje įvyko aleksotiškių susitikimas su LRS nariu Mindaugu Puidoku, Kauno vicemeru Povilu Mačiuliu bei VDU rektoriumi Juozu Augučiu. Nors seimūnas Mindaugas Puidokas daug pasakojo apie alkoholio ribojimo, darbo kodekso įstatymų projektų nelengvą kelią link patvirtinimo, aleksotiškius labiau domino problemos, kurios yra čia pat ir dabar - tai ir gatvių asfaltavimas, ir šaligatvių tiesimas, šabakštynų naikinimas, sporto ir žaidimų aikštelių stoka Aleksote.
2017-05-19
Panemunės pilys ir dvarai 
Aleksoto bendruomenės centro moterų aktyvas, pakviestas Kauno pedagogų kvalifikacijos centro, aplankė Panemunės pilis ir dvarus. Išvykos metu susipažinome su Raudondvario, Raudonės ir Panemunės pilimis, aplankėme Belvederio rūmus, Veliuonos piliakalnius ir dvarus, Sudargo piliakalnius, Gelgaudiškio ir Zyplių dvarus.
Skanavome Zanavykų krašto valgius. Didelis atradimas ir daugelio pirmą kartą ragautas, tradicinis Zanavykų valgis „Ragaučius“.
Įdomu ir miela pažinti savo kraštą.
Dėkojame organizatoriams.

Aleksoto seniūnijos informacija
2017-05-19
Augalų Žavadienis VDU Kauno botanikos sode 
Gegužės 18 d. nuo pat ryto į VDU Kauno botanikos sodą iš visos Lietuvos plūdo tūkstančiai lankytojų. Jie prisijungė prie pasaulinės iniciatyvos ir šventė „Augalų žavadienį“ – žavėjosi augalais, lankėsi nemokamose ekskursijose, klausėsi poezijos ir muzikos garsų.

„Tikėjomės, kad ši šventė suburs daug žmonių, tačiau tokia gausa tikrai maloniai stebina. Ryte vykusioje eisenoje dalyvavo daugiau kaip tūkstantis lopšelių, darželių ir mokyklų auklėtinių bei juos lydėjusių asmenų. Mūsų siūlytos ekskursijos taip pat sulaukė didžiulio susidomėjimo – skaičiavome šimtus dalyvių. Na, o vakare visas sodas taip pat pilnas ant suoliukų sėdinčių , vaikštančių ir augalais besižavinčių vaikų, jų tėvų, senelių, jaunimo“, – pasakojo VDU Kauno botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.
2017-05-12
Kaune įstabaus grožio žiedus ima skleisti žemuoginis medis 
VDU Kauno Botanikos sodo oranžerijoje (Ž. E. Žilibero g. 6) pradeda žydėti žemuoginiu medžiu vadinama amerikinė aka (feichoja).

Amerikinė aka, kurios tėvynė Pietų Amerika, paplitusi Pietų Brazilijoje, Urugvajuje, Paragvajuje, Šiaurės Argentinoje, VDU Kauno botanikos sode auginama nuo 1958 metų. Iš sėklų užaugintas medis šiuo metu siekia 5 metrus aukščio, žydi kiekvieną pavasarį, gausiai ir gerai dera.

3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
© 2017 Visos teisės saugomos