Naujienos

2017-05-26
Kaimynų dienos Aleksote 
Tarptautinė kaimynų diena - paskutinis gegužės ketvirtadienis - buvo švenčiama ne tik Laisvės alėjoje, bet ir Aleksote. Kaip niekad gausiai kaimynai rinkosi į Mauručių, Žiedų, Pavasario gatvių kaimynų šventes, šiandien šventę pratęs Barkūnų ir Šeštokų gatvių kaimynai. Džiugu, kai kaimynai gražiai ir linksmai bendrauja, norėtųsi, kad toks nuoširdus bendravimas juos lydėtų ne tik švenčių metu, bet ir visada.
2017-05-25
Aleksoto seniūnaičiai 
2017 m. gegužės mėnesį vyko Kauno seniūnaičių rinkimai. Aleksoto seniūnaičiais trejų metų laikotarpiui tapo:
Aleksoto seniūnaitija - Rita Jonaitienė
Birutės seniūnaitija - Jūratė Petrikaitė
Fredos seniūnaitija - Tomas Makarevičius
Kazliškių seniūnaitija - Valdas Urba
Marvelės seniūnaitija - Saulius Jakutavičius
2017-05-23
Susitikimas Aleksoto seniūnijos salėje 
Gegužės 22 dieną Aleksoto seniūnijos salėje įvyko aleksotiškių susitikimas su LRS nariu Mindaugu Puidoku, Kauno vicemeru Povilu Mačiuliu bei VDU rektoriumi Juozu Augučiu. Nors seimūnas Mindaugas Puidokas daug pasakojo apie alkoholio ribojimo, darbo kodekso įstatymų projektų nelengvą kelią link patvirtinimo, aleksotiškius labiau domino problemos, kurios yra čia pat ir dabar - tai ir gatvių asfaltavimas, ir šaligatvių tiesimas, šabakštynų naikinimas, sporto ir žaidimų aikštelių stoka Aleksote.
2017-05-19
Panemunės pilys ir dvarai 
Aleksoto bendruomenės centro moterų aktyvas, pakviestas Kauno pedagogų kvalifikacijos centro, aplankė Panemunės pilis ir dvarus. Išvykos metu susipažinome su Raudondvario, Raudonės ir Panemunės pilimis, aplankėme Belvederio rūmus, Veliuonos piliakalnius ir dvarus, Sudargo piliakalnius, Gelgaudiškio ir Zyplių dvarus.
Skanavome Zanavykų krašto valgius. Didelis atradimas ir daugelio pirmą kartą ragautas, tradicinis Zanavykų valgis „Ragaučius“.
Įdomu ir miela pažinti savo kraštą.
Dėkojame organizatoriams.

Aleksoto seniūnijos informacija
2017-05-19
Augalų Žavadienis VDU Kauno botanikos sode 
Gegužės 18 d. nuo pat ryto į VDU Kauno botanikos sodą iš visos Lietuvos plūdo tūkstančiai lankytojų. Jie prisijungė prie pasaulinės iniciatyvos ir šventė „Augalų žavadienį“ – žavėjosi augalais, lankėsi nemokamose ekskursijose, klausėsi poezijos ir muzikos garsų.

„Tikėjomės, kad ši šventė suburs daug žmonių, tačiau tokia gausa tikrai maloniai stebina. Ryte vykusioje eisenoje dalyvavo daugiau kaip tūkstantis lopšelių, darželių ir mokyklų auklėtinių bei juos lydėjusių asmenų. Mūsų siūlytos ekskursijos taip pat sulaukė didžiulio susidomėjimo – skaičiavome šimtus dalyvių. Na, o vakare visas sodas taip pat pilnas ant suoliukų sėdinčių , vaikštančių ir augalais besižavinčių vaikų, jų tėvų, senelių, jaunimo“, – pasakojo VDU Kauno botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.
2017-05-12
Kaune įstabaus grožio žiedus ima skleisti žemuoginis medis 
VDU Kauno Botanikos sodo oranžerijoje (Ž. E. Žilibero g. 6) pradeda žydėti žemuoginiu medžiu vadinama amerikinė aka (feichoja).

Amerikinė aka, kurios tėvynė Pietų Amerika, paplitusi Pietų Brazilijoje, Urugvajuje, Paragvajuje, Šiaurės Argentinoje, VDU Kauno botanikos sode auginama nuo 1958 metų. Iš sėklų užaugintas medis šiuo metu siekia 5 metrus aukščio, žydi kiekvieną pavasarį, gausiai ir gerai dera.
2017-05-11
Generolo Tado Kosciuškos 200-ųjų mirties metinių minėjimas Aleksote 
Tadas Kosciuška (1746-1817) - karo vadas ir politikas, kovojęs už amerikiečių, lietuvių, lenkų tautų laisvę, siekęs pasaulyje įgyvendinti žmonių laisvės ir lygybės idealus. Amerikos ir Abiejų Tautų Respublikos kariuomenių generolas, revoliucinės Prancūzijos garbės pilietis, 1794 m. ėjęs Lenkijos ir Lietuvos valstybės vadovo - Aukščiausiojo viršininko - pareigas. Jo vardas XVIII-XIX a. sandūroje buvo tapęs kovų už laisvę simboliu.
Šiandien Kaune, Aleksote, VDU Kauno botanikos sode, pasodintas ąžuoliukas, kuris įamžins generolo Tado Kosciuškos atminimą, minint 200-ąsias mirties metines. Daugiau nuotraukų - fotogalerijoje.
2017-05-10
Augalų žavadienis artėja! 
„Augalų žavadienis“ visoje Lietuvoje žada įspūdingus renginius ir reginius

Gegužės 18 d. visas pasaulis švęs gražia tradicija tapusią šventę „Augalų žavadienį“ (“Fastination of Plants Day“). Nacionalinis 2017 m. „Augalų žavadienio“ koordinatorius Lietuvoje – VDU Kauno botanikos sodas – kviečia prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos ir šią dieną švęsti kartu.
2017-05-02
Susitikimas su Brno miesto Jehnicų bendruomene 
Kaunas ir Čekijos miestas Brno yra miestai partneriai, o vienas ryškiausių partnerystės pavyzdžių – Aleksoto seniūnijos ir Brno miesto Jehnicų seniūnijos bendradarbiavimas, kuris tęsiasi jau 12 metų. Seniūnijos keičiasi sportininkų, moksleivių, meno saviveiklos kolektyvų, bendruomenių delegacijomis.
2017 metų balandžio 27 – gegužės 1 d.d. Čekijoje viešėjo Aleksoto seniūnaičių ir Aleksoto bendruomenės centro aktyvo grupė.
Daugiau nuotraukų - fotogalerijoje.
2017-04-22
Balandžio talka Aleksote 
Kaip ir visa Lietuva, balandžio 22 d. aleksotiškiai dalyvavo talkoje. Tvarkėme S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo šiaurinę teritoriją, Marvelės slėnį bei Universiteto g. skverą. Aktyviausiai talkoje dalyvavo Aleksoto bendruomenės centro nariai, o kartu su mumis darbavosi ir LR Seimo narys Mindaugas Puidokas su savo jaunaisiais padėjėjais. Žvarbus oras talkininkų neišgąsdino, o karšta arbata bei linksma muzika padėjo darbuotis su gera nuotaika. Daugiau nuotraukų - foto galerijoje.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
© 2017 Visos teisės saugomos