Naujienos

2017-06-24
Joninės Marvelės upės slėnyje 
Aleksoto bendruomenės centras kartu su seniūnija pirmą kartą Joninių šventę rengė Marvelės upės slėnyje, kuris vis dažniau tampa aleksotiškių ir kitų miesto rajonų gyventojų lankoma vieta dėl savo kaskadų, kuriomis tekantis Marvelės upės vanduo ir ramina, ir suteikia malonių emocijų.
Joninių (kitaip - Rasos) šventė pritraukia savo tradicijomis, papročiais, burtais. Aleksoto bendruomenės centro ansamblis "Svirbė", bendruomenės aktyvas, seniūnija surengė šventę pagal visas senas tradicijas. Daugiau nuotraukų - fotogalerijoje.
2017-06-22
Darbingasis trečiadienis Aleksote 
Aleksoto bendruomenės centro aktyvas trečiadienio popietę rinkosi į Aleksoto seniūniją. Tarėmės, kaip surengti Joninių šventę: bus ir kupoliavimas, ir dainos, ir šokiai, ir paparčio žiedo ieškojimas, ir kitos Joninių tradicijos.
2017-06-22
Istorinės rožės VDU Kauno botanikos sode 
VDU botanikos sode įkurtame didžiausiame ir gausiausiame Lietuvos rožyne kvapnius žiedus ima skleisti senovinės rožės. Prabangių žiedų savininkės išskiria ne tik savo istorija, žiedų, lapų forma, bet ir kvapu. „Šį metą galima vadinti vienu gražiausių. Senovinių rožių kvapas – nepakartojamas: vienų saldus, kitų – šiek tiek su vaisių pokvapiu, dar kitų tiesiog primena kažką nuostabaus iš vaikystės“, – pasakojo vyresn. botaninių kolekcijų kuratorė Dovilė Rylienė.
2017-06-21
Aleksote pagerbti I pasaulinio karo vokiečių karių kapai 
Birželio 20 d. LŠS Vytauto Didžiojo 2 rinktinės Aleksoto kuopos šauliai sutiko Vokietijos Bundesvero karius ir kartu pagerbė I Pasaulinio karo vokiečių karių kapus Fredos ir Naugardiškių k. kapinėse.
2017-06-18
Kaimo bendruomenių sąskrydis 
Šį savaitgalį Karklėje vyko tradicinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis, į kurį svečių teisėmis atvyko ir Kauno bendruomenių centrų asociacijos delegacija - Aleksoto ir Petrašiūnų bendruomenių centrų aktyvas. Sąskrydžio programa įspūdinga: tai ir tautinių kostiumų demonstravimas, bendruomenių paradas, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos vėliavos pakėlimas (tai patikėta Aleksoto kariams - voltižieriams), mažųjų kultūros sostinių meno kolektyvų pasirodymai, bendruomenių kiemeliai, įvairios varžybos, diskusijos. Tikrai nebuvo kada nuobodžiauti - puikus oras, nuoširdus bendraminčių bendravimas, dainos, šokiai dar ilgam liks sąskrydžio dalyvių atmintyje.
Daugiau nuotraukų - fotogalerijoje.
2017-06-14
VDU Kauno botanikos sodas skelbia bijūnų žydėjimo savaitę 
VDU Kauno botanikos sodas kviečia pasigrožėti įspūdingu reginiu – sprogstančiais įvairių spalvų ir atspalvių sodriais ir išraiškingais bijūnų žiedais. Aplankyti žiedų jūrą lankytojai kviečiami nuo birželio 15 d.
2017-06-13
Kviečiame į Jonines 
Kviečiame į Jonines. Šiemet jos organizuojamos naujoje viešojoje erdvėje - Marvelės upelio slėnyje.
2017-06-11
Svirbė: vasaros sezonas prasidėjo 
Svirbės vasaros pradžia neleidžia atsikvėpti: birželio 10 d. ansamblis koncertavo Prienų raj. Ašmintos kaime, o jau birželio 11 d. - dalyvavo VDU Kauno botanikos sode vykusiame festivalyje "Atataria lamzdžiai". Ir tai dar ne sezono pabaiga: birželio 16-18 d.d. dalyvaus Lietuvos kaimų bendruomenių sąskrydyje Karklėje, o Joninių naktį koncertuos Marvos upelio slėnyje. Tai bent vasaros pradžia!
2017-06-02
VDU Kauno botanikos sode atidaroma unikali Baltijos šalyse apynių mokslinė kolekcija 
2017 m. birželio 6 d., antradienį, 10 val. Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo Vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijų sektoriuje (Vilties g. 6, Kaunas) mokslininkai bei verslo atstovai ypatingą dėmesį skirs apyniams. Nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje bus aptariami apynių moksliniai tyrimai ir apyninkystės verslo problemos, analizuojami inovatyvūs jų sprendimai Lietuvoje. Renginyje bus atidaroma unikali Baltijos šalyse paprastojo apynio (Humulus lupulus L.) mokslinė kolekcija.
2017-05-31
Kaunas dalinasi bendruomeniškumu 
Aleksoto bendruomenės centras 2017 m. balandžio 10 d. kreipėsi į Kauno m. savivaldybę dėl patalpų (1 kambario buvusiose Aleksoto policijos nuovados patalpose Veiverių g.132) suteikimo panaudos pagrindais bendruomeninei veiklai vykdyti. Atsakymas: neigiamas. To ir reikėjo tikėtis - juk Kaunas "dalinasi" bendruomeniškumu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
© 2017 Visos teisės saugomos