Renginiai, skelbimai

 

URBACT miestų platformos tarptautinis projektas „Creative Spirits“ – „Kūrybinga bendruomenė“ Kaune siekia paskatinti verslo ir kultūros sektorių bendradarbiavimą bei kultūros kūrybinių industrijų vystymąsi Aleksoto mikrorajone. Kiti dalyviai šiame projekte yra Uibuda, Vengrijoje, Votefordas, Airijoje, Sofija, Bulgarijoje, Ibis, Ispanijoje, Ravena, Italijoje, Liublinas, Lenkijoje ir Mariboras, Slovėnijoje. Projektas vyksta 2016-2019 m., jį finansuoja Europos Sąjungos regionų vystymo fondas.

 

Kviečiame į seminarą-diskusiją Aleksote

KŪRYBINĖS INDUSTRIJOS KAUNE: NUEITAS KELIAS IR DAR NEIŠNAUDOTOS GALIMYBĖS

2019 m. sausio 17 d. ketvirtadienį 17.00 val.

Menų fabrike „Potiomkinas“, Europos pr. 106 B, Kaunas, 46351

Įėjimas nemokamas

Svečias Kūrybinių industrijų centro Kaune įkūrėjas OLEGAS DARČANOVAS

________________________________________________________________________

2016 metais viešoji įstaiga „Artkomas“ Senamiestyje, A. Mapu gatvėje, apleistame buvusio Santakos butų ūkio pastate įkūrė modernų menų inkubatorių „Ars Mundus“. Netrukus buvo atvertos ir antro menų inkubatoriaus pastato durys, Žaliakalnyje, Radvilėnų plente buvusiose apleistose kareivinių dirbtuvėse.

Tai – pirmoji tokio masto iniciatyva Kauno mieste ne tik pagal investicijas, bet ir dėl kūrybinių erdvių dydžio. Bendras abiejų pastatų plotas – 2.178,47 kv. m. Projekto įgyvendinimas kainavo daugiau nei 2.2 mln. eurų, iš kurių 2.02  mln. sudaro ES struktūrinės paramos lėšos. Šio didžiulio projekto įgyvendinimą koordinavo VšĮ „Artkomas“ direktorius Olegas Darčanovas.

Toks centras leidžia ne tik kūrybininkams tobulinti profesinius įgūdžius, bet ir skatina visuomenę aktyviai dalyvauti kūrybos procesuose ir domėtis kultūra. Tapyba, skulptūra, grafika, fotografija bei šiuolaikinės medijos vienoje šiuolaikiškoje ir menininkų poreikius atitinkančioje erdvėje bei nuolatinė sinergija tarp kūrėjų – toks buvo projekto įgyvendintojų tikslas. Kūrybinių industrijų centras turi galimybę pasiūlyti menininkams modernias kūrybines studijas, biurus, repeticijų sales, bei kitas kūrybinei veiklai reikalingas patalpas. Svarbi tokio centro gyvavimo dalis yra čia kuriamas bendradarbiavimas tarp menininkų, kultūrinių projektų rengėjų, leidėjų, kuratorių ir kultūrinės veiklos organizatorių.

________________________________________________________________________

Prie jaukaus židinio kalbėsime apie apleistų pastatų pritaikymą kūrybinių industrijų poreikiams, sėkmingus tarptautinius pavyzdžius, iššūkius, su kuriais teko susidurti Artkomui ir neišnaudotas Kauno galimybes – gal Aleksote? 

 

    

 

 

 

 © 2019 Visos teisės saugomos