Aleksoto seniūnijaAleksoto seniūnija apima pietvakarinę  Kauno miesto dalį kairiajame Nemuno krante. Ją sudaro Aleksoto, Fredos (Žemosios ir Aukštosios),  Julijanavos, Jiesios, Tirkiliškių, Kazliškių, Yliškių, Linksmadvario, Marvelės bei I ir II Birutės dalys. Seniūnija išsidėsčiusi Nemuno slėnio aukštutinėje ir žemutinėje terasose. Nuo kitų miesto dalių seniūnija atskirta Nemuno upe ir Jiesios bei Marvelės upeliais su giliais slėniais. Į seniūniją iš kitų miesto dalių galima patekti Vytauto Didžiojo, M.K. Čiurlionio, J. Radzinausko tiltais per Nemuną bei tiltu per Jiesią. Aleksoto pakraščiu eina Kauno-Šeštokų geležinkelis bei Kauno tvirtovės geležinkelis iš Ž.Fredos į aukštutinę terasą.Kauno miesto savivaldybė 2003 m. įsteigė 10 seniūnijų, viena iš jų – Aleksoto seniūnija. Aleksoto seniūne buvo išrinkta Liukrecija Navickienė, vadovavusi seniūnijai iki 2020 metų. 

Šiuo metu Aleksoto seniūno funkcijas atlieka Vytautas Narkevičius.

Seniūnijos kontaktai: Veiverių 132, Kaunas, tel. 837 391418, e.paštas  vytautas.narkevicius@kaunas.lt, interneto svetainė http://aleksotas.kaunas.lt.  

Aleksoto seniūnija yra suskirstyta į penkias seniūnaitijas: Aleksoto, Birutės, Kazliškių, Fredos ir Marvelės.

 

2019 m. rudenį išrinkti naujos kadencijos seniūnaičiai:

Aleksoto seniūnaitė - Rita Jonaitienė, tel. +370 611 38633, e paštas rita.jonaitiene@gmail.com     

   

Birutės seniūnaitė - Jūratė Petrikaitė, tel. +37068624675, e paštas  jupeja1964@gmail.com 

   

Fredos seniūnaitis - Tomas Makarevičius, tel. +370 692 44469,  e paštas freda.seniunaitija@gmail.com                    

  

 

Kazliškių seniūnaitė - Gintarė Pažėrienė, e.paštas pazeriene@gmail.comMarvelės seniūnaitė - Adelė Zorskienė, e. paštas adelezorskiene@gmail.com 

2017 m. gegužę trijų metų kadencijai buvo renkami seniūnaičiai. Jais tapo:

Aleksoto seniūnaitė - Rita Jonaitienė

   

Birutės seniūnaitė - Jūratė Petrikaitė

   

Kazliškių seniūnaitis - Valdas Urba. 

    

Fredos seniūnaitis - Tomas Makarevičius                    

  

Marvelės seniūnaitis - Saulius Jakutavičius  

 

 Po seniūnaičių rinkimų 2017 metais buvo suformuota išplėstinė seniūnaičių sueiga:

Rita Jonaitienė

Aleksoto seniūnaitė

Jūratė Petrikaitė

Birutės seniūnaitė

Tomas Makarevičius

Fredos seniūnaitis

Valdas Urba

Kazliškių seniūnaitis (pirmininkas)

Saulius Jakutavičius

Marvelės seniūnaitis

Irena Gabševičienė

Naugardiškių bendruomenės centro narė

Birutė Valentienė

Aleksoto bendruomenės centro pirmininkė

Egidijus Maksimavičius

Marvelės bendruomenės centro narys

 Išplėstinė Aleksoto seniūnaičių sueiga 2017 metais pritarė Aleksoto bendruomenės centro projektui "Aleksoto bendruomenės aktyvinimas", kurį finansavo SADM (27147 Eurai)

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai inicijavus Vietos bendruomenių savivaldos programą, 2012 m. Aleksote buvo suformuota Aleksoto bendruomenės taryba:

 • Zenonas Šalna, Aleksoto BC lyderis, - tarybos pirmininkas

 • Greta Baliūnienė,  seniūnaitė (Aleksoto BC narė)

 • Rita Jonaitienė, seniūnaitė (Aleksoto BC narė)

 • Povilas Alesius, seniūnaitis (Aleksoto BC narys)

 • Neringa Šeštokienė, Naugardiškių BC pirmininkė

 • Elena Kavaliauskaitė, Marvelės BC pirmininkė

 • Juozas Poniškaitis, Šv.Kazimiero bažnyčios tarybos narys (Aleksoto BC narys)

 • Lina Viršilienė, J.Dobkevičiaus vid. mokyklos direktoriaus pavaduotoja

 • Vida Baronienė, VDU Kauno botanikos sodo draugų klubo narė

2014 metais buvo atnaujinta Aleksoto bendruomenės taryba:

 • Zenonas Šalna, Aleksoto BC lyderis, - tarybos pirmininkas

 • Greta Baliūnienė,  seniūnaitė (Aleksoto BC narė)

 • Rita Jonaitienė, seniūnaitė (Aleksoto BC narė)

 • Povilas Alesius, seniūnaitis (Aleksoto BC narys)

 • Antanina Skaudžiuvienė, Naugardiškių BC valdybos narė

 • Elena Kavaliauskaitė, Marvelės BC pirmininkė

 • Valius  Zubavičius, Šv.Kazimiero bažnyčios klebonas

 • Lina Viršilienė, J.Dobkevičiaus vid. mokyklos direktoriaus pavaduotoja

 • Aurelija Kudirkienė, VDU Kauno botanikos sodo draugų klubo narė

 

Aleksoto bendruomenės tarybos vienas pagrindinių uždavinių - paskirstyti Aleksoto seniūnijai skiriamas Vietos bendruomenės savivaldos programos lėšas. Deja, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nuo 2016 metų nutraukė vietos bendruomenių savivaldos programos finansavimą, todėl Aleksoto bendruomenės tarybos veikla nebeteko prasmės...Tikimės, kad 2017 metais vietos savivaldos programa vėl atgis.

Dar apie Aleksotą...

Aleksoto seniūnijos teritorija 24 kv. km, tai sudaro 15,3%  Kauno miesto teritorijos. Gyventojų skaičius 20000, tai sudaro 6,4% Kauno miesto gyventojų. Aleksotas - verslo, mokslo, kultūros ir rekreacijos centras, patogus gyvenamasis rajonas, komercinių objektų vieta. Aleksoto struktūra monofunkcinė: didžiausia dalis užstatyta mažaaukščiais gyv. namais, nedidelė dalis - daugiaaukščiais gyv. namais (išsiskiria naujasis „Fredos miestelis“). Aleksote yra kultūrinės - rekreacinės teritorijos: VDU Kauno botanikos sodas, Naugardiškių, Antakalnio parkai, Marvelės upės slėnis, Linksmadvario skveras su tvenkiniu ir liaudies menininko A. Kuliešos skulptūromis. Aleksoto teritorijoje yra žydų kapinės H. ir O. Minkovskių g, Seniavos kapinės, rusų karo belaisvių bei senosios Aleksoto ir Fredos kapinaitės.VDU padaliniai – Muzikos akademija ir Kauno botanikos sodas, Divizijos generolo  S. Raštikio  kariuomenės mokykla, 2 vidurinės mokyklos, 1 pradinė mokykla, 4 vaikų darželiai, 3 pirminės sveikatos priežiūros centrai, 4 - V. Kudirkos bibliotekos filialai, katalikų Šv. Kazimiero bažnyčia, 2 vienuolynai - Šv. Jėzaus širdies seserų kongregacijos ir Šv. Elžbietos seserų.Aleksoto aerodromas - S.Dariaus ir S.Girėno aerodromas – seniausias veikiantis aerodromas Lietuvoje ir vienas seniausių Rytų Europoje, įkurtas 1915 m.

Seniūnijoje yra nemažai patrauklių turistinių objektų. Tai VDU Kauno botanikos sodas, Aviacijos muziejus, Aleksoto funikulierius ir apžvalgos aikštelė su puikia panorama į senamiestį, Jiesios piliakalnis (Napoleono kalnas), Jiesios ir  Marvelės upeliai su nuostabiais šlaitais ir slėniais, carinės Rusijos laikų Kauno tvirtovės II fortas ir kiti pastatai bei geležinkelis, vingiuojantis Aleksoto šlaitais.Prie visuomeninės veiklos aktyviai prisideda Jurgio Dobkevičiaus vidurinės mokyklos bei Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos mokiniai ir mokytojai. Renginiuose ir įvairiose akcijose aktyviai dalyvauja mažieji mūsų gyventojai, pedagogai ir tėveliai: Tirkiliškių pradinė mokykla, lopšelis-darželis „Boružėlė“, Tirkiliškių lopšelis-darželis, 36-asis vaikų darželis, „Aleksoto“ vaikų darželis. Daugelis renginių neįsivaizduojami be VDU muzikos akademijos ir Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos pagalbos.

Aleksoto seniūnijoje yra apie 1000 įmonių.Artimiausi seniūnijos pagalbininkai ir rėmėjai UAB „Požeminiai darbai“, UAB „Autosabina“, UAB „Boslita ir Ko“, UAB „Liūtukas ir Ko“, UAB „Dana ir Ko“, Elitos Armanavičienės įmonė „Kvietainis“, Rimutės Povilaitienės individuali įmonė, Onos Ribakovienės įmonė ir kt.

Aleksoto seniūnija dėkoja visiems pagalbininkams - aktyviems bendruomeninių organizacijų nariams, kurių dėka Aleksotas tampa švaresnis, saugesnis ir įdomesnis. 

Aleksoto seniūnija gali džiaugtis aktyvia bendruomenine veikla, čia veikia septyni bendruomenių centrai: Aleksoto, Naugardiškių, Marvelės, Narsiečių, asociacija Santarvės bendruomenė, Jiesios ir T.Ivanausko gatvės bendruomenės.

© 2022 Visos teisės saugomos, programavo Webtemple