Žygis po Aleksotą

Antroji ekspedicija dviračiais Aleksoto apylinkių istorinės atminties pėdsakais

 Ekspediciją pradėsime birželio 28 d., ketvirtadienį, 18 val. nuo aikštelės prie Aleksoto aerodromo.

Jeigu kieno nors paklaustų, kas Aleksote yra žymaus, matomo ir didingo, atsakymas būtų – aerodromas, nors seniai čia nesileidžia civiliniai orlaiviai, nestabdomas eismas Veiverių plentu, virš kurio leidžiasi lėktuvai. Išgirsime pasakojimą apie Dirižablių-cepelinų buveinę, kuri buvo pastatyta Pirmo pasaulinio karo metu, kaip kūrėsi Lietuvos aviacija, apie pirmuosius lietuviškus lėktuvus. Įsivaizduosime minias, laukiančias lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno begrįžtant iš už Atlanto.

Pakeliui stabtelsime prie paminklo „Pieta“ nepriklausomybės kovų dalyviams senosiose kapinaitėse. Aptarsime seną gerai žinomą nuo senų laikų Aleksoto turgų. Įsisuksime į S.Dariaus ir S.Girėno gatvę pro tarpukarį veikusį policijos postą, trauksime žiūrėti įspūdingų vaizdų nuo apžvalgos aikštelės, klausytis pasakojimų nuo mitų iki funikulieriaus atsiradimo, nepamirštant VDU fizikos ir chemijos įspūdingų rūmų . Pro buvusio Viesulavos dvaro vietą apvažiuosime aerodromą iš kito galo, kur civiliniai lėktuvai leisdavosi iš Berlyno į Maskvą arba tiesiogiai į Palangą. Sustosime prie Karo mokyklos arba prie Kauno tvirtovės I baterijos, tarpukariu virtusios astronomijos observatorija. Toliau keliausime rokadiniu Kauno tvirtovės keliu pro I fortą Marvelės carinių kaskadų link ir kilsime kalnu pro tarpukario Maisto bendrovės darbininkų mūrinių namų kvartalą ir sustosime prie garsiojo Maisto kombinato – įkurto Vailokaičių šeimos Mėsos perdirbimo kombinato, kurio produkcija garsino Lietuvą už jos ribų. Apvažiavę garbingą ratą aplink Aleksoto aerodromą, kelionę baigsime prie Aleksoto seniūnijos.

 

Ekspedicijos dalyviams būtina turėti savo dviračius, laikytis eismo taisyklių. Už asmeninę saugą ekspedicijos metu atsako patys dalyviai.

Dalyvavimas ekspedicijoje – nemokamas. Šią veiklą finansuoja Europos Sąjungos regionų vystymo fondo remiamas URBACT platformos projektas „Creative Spirits“ – „Kūrybinga bendruomenė“.

Tel. pasiteirauti 8-687-27254.

2018-06-26

Visos naujienos

© 2019 Visos teisės saugomos