Paminklo, skirto Karaliui Mindaugui, atidengimas

Rugsėjo 21 d., minint Saulės mūšio 781-ąsias metines, Aleksote, Maisto-Universiteto gatvių sankirtoje esančiame skverelyje atidengtas paminklas Karaliui Mindaugui.
Paminklo autorius Algimantas Kulieša, kuris jau anksčiau yra sukūręs Vytauto Didžiojo ir kunigaikščio Gedimino paminklą.
Nepaisant nepalankių oro sąlygų, į paminklo atidengimo šventę atvyko gausus būrys Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos moksleivių būrys, jūrų skautai, LR Seimo nario padėjėja Agnė Zabulytė, Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, Aleksoto šaulių kuopos vadas Zenonas Šalna.

Apie Saulės mūšio, įvykusio 1236 m. rugsėjo 21 d. reikšmę visiems susirinkusiems pasakojo istorikas, Linksmadvario gyventojas Algimantas Daugirdas.

Aleksoto seniūnė paminklą atidengti paprašė tautodailininko, paminklo autoriaus Algimanto Kuliešos ir Kauno J. Dobkevičiaus 7 H klasės moksleivio Mindaugo. Atidengiant paminklą buvo pakelta jūrų skautų vėliava, autorius apdovanotas gėlėmis ir padėka už neatlygintiną dovaną miestui ir Aleksotui.2017-09-21

Visos naujienos

© 2018 Visos teisės saugomos